Eleuterokok-extrakt S BETA-GLUKÁNOM

Eleuterokok-extrakt S BETA-GLUKÁNOM

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

  Eleuterokok (Eleutherococcus senticosus maxím) je východoázijská rastlina s adaptogénnymi a tonizačnými účinkami. Botanickou príslušnosťou i pôsobením je podobná ženšenu. Beta-glukán umocňuje pôsobenie eleuterokoku o imunostimulačné účinky.

7,80 € s DPH

EAN: A4427D

Dostupnosť: Skladom

 

Účel použitia : Na vnútorné užívanie .

 

Odporúčanie: Najmä pri zníženej obranyschopnosti organizmu, psychickom a fyzickom vyčerpaní, únave, strese, prepracovanosti, prechladnutí, tiež ako podporný prostriedok pri chorobách z ožiarenia, nádorových ochoreniach, cukrovke alebo arterioskleróze.

 

Účinky : Nešpecifickým spôsobom zvyšuje obranyschopnosť organizmu, zvyšuje adaptabilnosť na extrémne klimatické podmienky, priaznivo ovplyvňuje kardiovaskulárny systém, zlepšuje prekrvenie srdca a mozgu, znižuje krvný cholesterol, mierne znižuje hladinu krvného cukru, spomaľuje sklerotizáciu ciev a degeneráciu buniek spôsobenú biologickým starnutím organizmu.

 

Hlavné zložky: Eleuterosidy ( látky glykosidnú povahy ), sacharidy vrátane škrobov, silice, živice, vosky, pektíny, antokyany.

 

Zloženie: Extrakt z eleuterokokového koreňa v 30 % alkohole, beta glukán (prírodný polysacharid obsiahnutý napríklad v kvasniciach, obilninách či hubách).

 

Spôsob použitia : Užívame 15-30 kvapiek 3x denne , u detí by mal počet kvapiek na jednu dávku odpovedať veku (napr. 3 roky = 3 kvapky). Extrakt užívame najlepšie pol hodiny pred jedlom a ak nám vadí jeho horkastá chuť, zapijeme ho čajom alebo minerálkou. Kúru prevádzame po dobu 25-30 dní, potom ju na 1-2 týždne prerušíme. Tento postup podľa potreby niekoľkokrát opakujeme. Ani pri vyššom dávkovaní neboli preukázané vedľajšie účinky extraktu, iba pri silnom predávkovaní dochádza k silnému povzbudeniu sprevádzanom nespavosťou.

 

Upozornenie : nepoužívať v tehotenstve, v období kojenia, u detí do troch rokov, po infarkte myokardu do troch mesiacov od jeho odznenia, poruchách srdcového rytmu, pri extrémne vysokom krvnom tlaku a horúčkovitých stavoch. Pri ochorení pečene doporučujeme vzhľadom k obsahu alkoholu užívanie eleuterokoku formou čaju zo sušeného koreňa .

Nový komentár

* (Povinné)

Naše vybrané produkty

Prihlásenie