STOP RESPIRAČNÝM OCHORENIAM

Pridané: 8.3.2019 12:41:44 Počet zobrazení: 611

08 Marec 2019

Podpora pľúc a dýchacieho systému Na začiatku jesene sa pľúca stanú najcitlivejším a najviac zaťaženým orgánom. Prechod do chladnej sezóny prináša chrípku, kašeľ, nádchu a ďalšie ťažkosti s dýchaním. Preto je najvyšší čas posilniť pľúca a celý dýchací systém a nosovú sliznicu, ktorá je často zanedbávaná. Poradíme vám, ako v tejto oblasti používať bylinky a aromaterapiu.

Podporujte imunitu aromaterapiou.


Existujú esenciálne oleje so silnou schopnosťou eliminovať alebo dokonca zničiť vírusy a baktérie.
Tieto účinky sa pripisujú napríklad éterickým olejom akými sú: tymian, eukalyptus, Tea Tree, levanduľa, ravintsara, niaouli, yzop, kajeput a rozmarín. Z hotových zmesí éterických olejov sú: Antiseptická zmes, Climarome a najmä zmes Ruská, horská alebo polárna sauna. Tieto éterické oleje a zmesi prispievajú k ozdraveniu vzduchu v miestnosti a zníženiu šírenia infekcie. Preventívne môžeme pôsobiť proti rôznym infekciám aj pomocou aromalampy alebo zvlhčovačov vduchu. Ak chcete použiť zmesi éterických olejov v miestnosti, použite ich podľa jej veľkosti a miery vetrania: približne 3 - 8 kvapiek. Veľmi efektívne sú tiež inhalácie vôní počas saunovania, ktoré je samo osebe skvelým spôsobom posilnenia imunity. 
Éterické oleje môžete tiež použiť do neutrálneho kúpeľového oleja, masážnych olejov a nanášať ich na hrudník a chrbát, tj v oblasti pľúc. 

A niekoľko konkrétnych tipov: éterické oleje: borovica, smrek, jedľa, céder, santalové drevo, fenikel, aníz a mäta pieporná zmierňujú kašeľ, bronchitídu, katar a sekundárny zápal nosovej dutiny. Yzop, cyprus, céder, eukalyptus, bergamot, harmanček a kageput sú účinné najmä pri suchom, dráždivom kašeli. A určite je dobré nezabúdať na posilňujúce účinky populárnej tinktúry z Eleuthorokoku a beta-glukánu.

Nezabudnite nosovú sliznicu. 

Pre celkovú pohodu počas chladných dní, dobrý stav nosovej sliznice je tiež dôležitý. Škoda, že prevencia v tejto oblasti je celkom zanedbávaná. Preto odporúčame nepretržité používanie Nosových olejov či pre dospelých, alebo jemnejšiu variantu pre deti. Pri použití nosových olejov je ideálne začať už začiatkom jesene, ale v závislosti od stavu sliznice. Preventívne použite nosových oleje je možné aj počas celého roka. Oba typy nosových olejov pôsobia ako účinná prevencia, ale aj podpora liečby, v prípade už existujúcich ohnisiek nákazy. Pri aplikácii sa na sliznicii vytvorí jemný ochranný olejový film, ktorý zabraňuje kontaktu sliznice s vírusmi a inými patogénnymi baktériami. Oleje, ktoré obsahujú éterické oleje z eukalyptu, citróna, mäty a majoránky, v prípade detského oleja z harmančeka a levandule, a sú charakterizované ako prominentné antibakteriálne činidlá s účinkom a schopnosťou chrániť a liečiť nosovú sliznicu.

Diskusia

(0 komentárov)

Naše vybrané produkty

Prihlásenie