Ako sa orientovať v kozmetike s obsahom KYSELINY HYALURÓNOVEJ?

Pridané: 8.3.2019 12:41:44 Počet zobrazení: 595

08 Marec 2019

"Kyselina hyalurónová je malým zázrakom proti starnutiu, takže nie je divu, že prípravky s jej obsahom ponúkajú snáď všetky kozmetické značky vrátane Original ATOKu. Mimochodom, Hyaluronic Fluid je moja veľká láska! Ale počul som, že nie je kyselina ako kyselina, je ich viac druhov a účinnosťou sa líšia. Aký druh kyseliny hyalurónovej používa ATOK a ako sa v tejto problematike vyznať? "- spýta sa nás zákazník Eva Tichá. V tomto článku sa pokúsime získať odpoveď.

Čo nájdete na štítkoch? Na štítku každého kozmetického výrobku v položke s názvom "Zložky" nájdete kompletný súhrn surovín použitých v produkte. V kozmetických výrobkoch obsahujúcich kyselinu hyalurónovú nájdete dva typy kyseliny: kyselina hyalurónová (kyselina hyalurónová) a hyaluronát sodný (sodná soľ kyseliny hyalurónovej). Sú odlišné svojimi vlastnosťami, účinkami, podstatou a cenou. Rozdiel medzi týmito dvoma druhmi zložiek je najmä v molekulových hmotnostiach. To charakterizuje ich účinky na pokožku a mechanizmus účinku, určuje aj ich schopnosť penetrácie do kože. Inými slovami, čím je molekulárna hmotnosť nižšia, tým ľahšie látka prenikne do pokožky. Kyselina hyalurónová má molekulovú hmotnosť ultra nízku (približne 0,003-0,150 MDa), zatiaľ čo Hyaluronát sodný má široké molekulárne spektrum hmotnosti, od nízkej, cez strednú až po vysokú hodnotu (0,150-2,500 MDa).

KYSELINA HYALURÓNOVÁ - Top anti-ageing

Vďaka ultranízkej molekulovej hmotnosti kyselina ľahko preniká hlbšie do vrstiev kože, pokožka ju veľmi dobre prijíma a pôsobí v pokožke dlhodobo. To v nej udržuje optimálnu vlhkosť, hlboko ju hydratuje, účinne podporuje tvorbu elastínu a kolagénu, stimuluje delenie buniek a pôsobí protizápalovo. Zachováva pokožku flexibilnú a hladkú. Vďaka ľahkému prieniku do hlbších vrstiev pokožky, tzv. dermis, a vysokej biologickej využiteľnosti sa kyselina hyalurónová radí medzi najlepšie suroviny proti starnutiu vôbec.

Diskusia

(0 komentárov)

Naše vybrané produkty

Prihlásenie