Éterické oleje Original ATOK

Základný rad éterických olejov

Éterické oleje (ÉO) Original ATOK sú substílne vonné látky získané destiláciou alebo lisovaním rôznych častí rastlín. Nájdeme ich v kvetoch, plodoch, listoch, kôre, dreve i koreňoch. Neobsahujú mastné zložky, ako by sme mohli odvodiť z názvu, ale naopak, ide o látky veľmi prchavej povahy. Sú veľmi citlivé na vzduch a svetlo, preto sa uchovávajú v dobre uzatvárateľných obaloch z tmavého skla.

Každý z éterických olejov je doslova malým biochemickým laboratóriom (napr. ruža obsahuje okolo päťsto komponentov!). Nikdy ich preto nemožno nahradiť syntetickou napodobeninou. Umelá vôňa má navyše absolútne negatívny účinok na psychiku. Spoľahlivým ukazovateľom prírodného pôvodu je spravidla aj vyššia cena, ktorá býva priamo úmerná vzácnosti a kvalite éterického oleja. Vonné látky sa totiž v rastlinách vyskytujú v nepatrnom množstve a ich získavanie je pomerne ťažké. 

TIP: pri každom druhu aplikácie, pri ktorej sa éterické oleje alebo ich zmesi dostávajú do priameho kontaktu s pokožkou, je nutné ich vždy riediť. K tomuto účelu odporúčame vysoko kvalitné rastlinné oleje Original ATOK, alebo celú škálu neutrálnych preparátov Original ATOK.  

Účel a spôsob použitia éterických olejov: Najznámejším spôsobom využitia éterických olejov je ich inhalácia z aromalampy. Do nádobky s vodou nakvapkáme 3-8 kvapiek éterického oleja alebo zmesi a necháme voľne odparovať. Konkrétne množstvo je závislé na druhu éterického oleja, veľkosti priestoru a jeho vetrateľnosti. Éterické oleje a zmesi možno použiť aj napr. na inhalácie v saune. Používame ich tak, že olej nakvapkáme na kúsok látky, buničiny alebo papiera a necháme odparovať. Éterický olej môžeme nakvapkať do vody a naliať priamo na rozpálené kamene. Okrem inhalácie, éterické oleje a ich zmesi pridávame do kúpeľov, do masážnych olejov, na obklady alebo ich používame na prípravu aromaterapeutickej kozmetiky. Pri tvorbe individuálnych receptúr je potrebné dodržiavať bezpečné dávkovanie.

Éterické oleje

65 položiek

objem:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Naše vybrané produkty

Prihlásenie